• Cyrk "Szok" w naszej szkole

• 07.02.2024
                        • W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole artystów z cyrku „Szok”. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy, co wzbudzało radość wszystkich uczestników. Występ cyrkow
                        • Przejście do starszej grupy wiekowej uczniów kl. IV

• 15.01.2024
                        • Dnia 10 stycznia klasa IV razem z wychowawcą postanowiła, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, że udowodni swoją gotowość do włączenia ją w szeregi "ŻAKÓW". Z tej okazji poznali najważniejsze fakty z życia A. Kamińskiego, przygotowali gazetkę poświęconą Kamykowi, zaprezentowali wiersz
                        • Bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

• 10.01.2024
                        • Rusza 14. edycja Koduj z Gigantami, tym razem pod hasłem Poszukiwacze Kodu. Uczniowie skupią się nad rozwijaniem interdyscyplinarnych umiejętności, poprzez wzbudzanie pasji odkrywania i eksploracji. Na bezpłatnych zajęciach uczestnicy mogą poznać m.in. takie środowiska jak Scratch, Minecraft Education czy Python, przez co mogą stanowić idealne uzupełnienie, a nawet rozszerzenie, wiedzy pozyskiwanej w ramach regularnych zajęć szkolnych.

• ...

• 07.12.2023
                        • Pogrążeni w głębokim smutku informujemy o śmierci nauczycielki naszej szkoły

Ś.P. Iwony Krawczyk

W imieniu społeczności szkolnej składamy Najbliższym i Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia.

Spoczywaj w pokoju

• Turniej Tenisa Stołowego zrzeszenia Żyrardów LZS

• 01.12.2023
                        • W sobotę 25.11.2023r w naszej szkole odbył się otwarty Turniej Tenisa Stołowego zrzeszenia Żyrardów LZS. Głównym organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie LZS pod przewodnictwem Sylwestra Pindora.

Sędzią głównym był Pan Andrzej Ciesielski.

Sędziami w tym wydarzeniu zostali uczniowie SP Guzów.

Końcowe klasyfikacje:

• Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole!

• 29.11.2023
                        • Dzisiejszy dzień w naszej szkole przebiegł pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych🐈‍🗝♣️
                          Już od samego rana korytarz zamienił się w miejsce czarów i magii.
                          Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw mógł m.in.
                          Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa, której u nas z pewnością nie brakowało!

• Klub Pożeraczy Książek

• 19.11.2023
                        • Nasza szkolna biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do akcji "Klub Pożeraczy Książek". W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom lub inną nagrodę.

• 19.11.2023
                        • 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie: bajka pt. "Gordon i Paddy", historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Po seansie na dzieci czekało mnóstwo zabawy w sali zabaw Inca Play oraz warszta
                        • Ciekawa lekcja matematyki

• 14.11.2023
                        • W dniu 13.11 z wykorzystaniem laptopów z programu Krajowy Plan Odbudowy odbyła się lekcja matematyki w klasie 4.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w MATZOO a na koniec wzięli udział w Quzie na platformie Kahoot!!

Bezkonkurencyjny był Marek Magierski.

• Szkoła pamięta

• 06.11.2023
                        • Przed świętem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu - p. Anią Kosiorek wybrali się na pobliski cmentarz wojenny. Zgodnie z polską tradycją zapalone zostały symboliczne znicze w dowód naszej pamięci i szacunku.

• Lekcja demokracji w praktyce

• 06.11.2023
                        • 27 października w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, czy „szczęśliwy numerek”. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata na przygotowanych kartach wyborczych.