• "Smaczna" lekcja

• 06.11.2023
                        • W piątek 27 października uczniowie klasy III wraz z panią Wiesławą Sobolewską-Jach i Anią Kosiorek przygotowali pyszny poczęstunek.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasza złota jesień - dary natury"

• 30.10.2023
                        • Na konkurs wpłynęło 36 prac plastycznych wykonanych przez dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców. Wszystkie prace były piękne, oryginalne. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również do rodziców za zaangażowanie i współpracę.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe prace zostały również nagrodzone dyplomami oraz upominkami.

• Profilaktyka przez kulturę

• 26.10.2023
                        • Profilaktyka przez kulturę - uczniowie klas 6, 7 i 8 mieli dziś wyjazdowe spotkanie z teatrem. „Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy” to tytuł spektaklu, na który zostaliśmy zaproszeni do naszej zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła we Franciszkowie. Spektakl połączył sztukę, kulturę i edukację. Przedstawienie pokazywało historię uzależnienia i tragiczne tego konsekwencje. Aktorzy z teatru „Madame” z Białegostoku, w niezwykle interesujący sposób, przy pomocy tekstu, obrazu i piosenek przedstawili zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków środków psychoaktywnych. Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest naszym priorytetem. Przekaz grupy „Madame” był bardzo realistyczny, a uczniowie z wielką uwagą śledzili treść. Uhonorowaliśmy aktorów gromkimi brawami. Na koniec, rozmowę z widzami przeprowadziła przedstawicielka Komendy Powiatowej

• Pierwsza pomocy przedmedyczna

• 17.10.2023
                        • 12 października klasy VI - VIII wzięły udział w prelekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy ma decydujące znaczenie w chwilach zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się jakie działania należy podjąć w momencie, kiedy druga osoba zasłabnie, a także co zrobić w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Przybliżone zostały również kwestię związane z odpowiednim powiadamianiem służb ratowniczych, a w szczególności, jakie informacje należy przekazywać rozmówcy i na co zwrócić uwagę w sytuacji, gdy liczy się każda minuta.

• Młodzi Głosują.

• 16.10.2023
                        • 13 października, zorganizowano prawybory. Uczniowie klasy 8 wcielili się w rolę członków komisji wyborczych.

Łącznie w wyborach parlamentarnych wzięło udział 36 uczniów z 63 uprawnionych. Wyniki przedstawiają się następująco:

KW Prawo i Sprawiedliwość 3 głosy

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 23 głosy

• "Niezwykła" wycieczka

• 16.10.2023
                        • 13 października uczniowie i dzieci z naszej szkoły wraz z uczniami odwiedzili nowo wybudowany kościół parafialny, po którym oprowadził nas ksiądz Proboszcz Parafia Guzów Robert Sumiński.

• 11.10.2023
                        • W dniu wczorajszym dzieci z zerówki oraz klas I-III wybrały się autokarem do Teatru Guliwer na spektakl pt. "Królewna Logorea i Niedźwiedź". To opowieść, która zabiera nas do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie za sobą poważne konsekwencje i płata figle głównej bohaterce. Następnie dzieci radośnie spędziły czas w sali zabaw "Kolorado".

• Wycieczka szkoleniowa na strzelnicę KS "Strzelec" w Żyrardowie.

• 11.10.2023
                        • W środę 4 października klasa VIII w ramach realizacji programu przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, uczestniczyła w wycieczce szkoleniowej na strzelnicę Klubu Strzeleckiego "Strzelec" w Żyrardowie. Celem wycieczki były ćwiczenia przygotowujące do korzystania z broni, zapoznanie z ogólną budową i klasyfikacją broni strzeleckiej oraz ćwiczenia strzelania. Z zasadami obowiązującymi na strzelnicy zapoznał uczniów p. Andzej Lemański - dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.

• Święto Komendy Hufca ZHP Żyrardów im. Harcerzy

• 09.10.2023
                        • Harcerze z naszej szkoły wzięli udział w święcie Komendy Hufca ZHP Żyrardów im. Harcerzy. Z okazji 37 Rocznicy Nadania Imienia hufcowi odbył się specjalny apel przy pomniku, a na placu Jana Pawła II przygotowano harcerskie misteczko z wieloma atrakcjamifoto. Życie Żyrardowa

• Święto Szkoły

• 02.10.2023
                        • 21 września 2023 roku, dla wielu szkół był dniem zwyczajnym. Kolejnym dniem zabieganych nauczycieli oraz uczniów piszących sprawdziany i niezapowiedziane kartkówki. Jednak 21 września 2023 roku w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Każdego roku we wrześniu, na pamiątkę nadania szkole imienia Aleksandra Kamińskiego, obchodzone jest Święto Szkoły. By przybliżyć sobie sylwetkę patrona, uczniowie poproszeni zostali o rozszyfrowanie haseł. Pani Joanna Przybysz (druhna Joanna), ukryła w kodach pseudonimy, jakimi posługiwał się Aleksander Kamiński. Wszyscy uczniowie, niczym łamacze szyfrów Enigmy, poradzili sobie znakomicie z zadaniem, a swoją wiedzę podsumowali krótkimi limerykami. Kolejna część miała charakter integracyjny. W zespole siła. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że czego nie można zrobić w pojedynkę, na pewno da się osiągnąć z pomocą kolegi. Rozpoczęli od zapoznania się. Ucznio

• Akcja ekologiczna „PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI”

• 28.09.2023
                        • Nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do akcji ekologicznej PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI organizowanej przez Eko-system ze Starej Iwicznej.

Akcja polega na oddawaniu pustych opakowań po tuszach atramentowych do drukarek, tzw. kartridży, do kartonów wrzutowych na terenie placówki.