• Wycieczka klas IV-VI do Krakowa w ramach programu Poznaj Polskę

• 05.07.2022
                        • Wycieczka do Krakowa odbyła się w dniach 13-15 czerwca 2022 r.. Celem wycieczki było poznawanie kultury i dziedzictwa narodowego przez uczniów.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ogrodu Botanicznego UJ Krakowie. Przewodnik wprowadził uczniów w krąg informacji dotyczących historii powstania muzeum, jego założycieli a także historycznych materiałów, które posłużyły do badań botaniki polskiej i ich osiągnięć.

• Wycieczka do Krakowa klasy VII-VIII w ramach programu Poznaj Polskę

• 05.07.2022
                        • Wycieczka do Krakowa odbyła się w dniach 13-15 czerwca 2022 r. Celem wycieczki było poznawanie kultury i dziedzictwa narodowego przez uczniów.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ogrodu Botanicznego UJ Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. alpinarium, najstarszy w Polsce kompleks szklarni z bogatą kolekcją roślin tropikalnych, subtropikalnych (w tym storczyków), a także najstarsze drzewo ogrodu - „Dąb Jagielloński”.

• Wycieczka do Torunia w ramach programu Poznaj Polskę

• 05.07.2022
                        • Wycieczka do Torunia odbyła się 24 maja 2022 roku. Celem wycieczki było poznawanie kultury i dziedzictwa narodowego przez uczniów. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego i Nowego Miasta. Uczniowie wysłuchali historii o takich miejscach i obiektach jak: Dom Kopernika, Krzywa Wieża, kościoły gotyckie, ratusz staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika. Droga Królewska wraz z bramą, ul. Sukiennicza. Następnie uczniowie zjedli smaczny obiad w barze Małgośka. Kolejnym punktem wycieczki było Zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika – Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu. W świat pierników i ich receptur sprzed setek lat wprowadzili uczniów przewodnicy. Uczestnicy wycieczki zobaczyli ciekawe wystawy tematyczne, poznali historię piernika i zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku piernika. Następnie samodzielnie wyrabiali i wypiekali pierniki, zgodnie

• Wiosenne Czary Mary

• 24.05.2022
                        • Uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym konkursie plastycznym

" Wiosenne czary mary" Zosia Daszek dostała nagrodę, Oliwia Sadkowska wyróżnienie, a praca Kacpra Radwańskiego została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

• Recytatorskie talenty

• 06.04.2022
                        • We wtorek 05.04.2022 r. rozdano nagrody laureatomEliminacji Gminnych Małego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Żyrardowskiego, który był jednym z etapów eliminacji do Konkursu "Warszawska Syrenka".

W wydarzeniu wzięli udział: Rafał Mitura-Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, który objął konkurs swoim patronatem, Elżbieta Sydry - przewodnicząca Komisji Konkursowej na szczeblu gminnym, rodzice oraz opiekunowie szkolni naszych recytatorów.

• ODDALI CZEŚĆ PATRONOWI SZKOŁY - ALEKSANDROWI KAMIŃSKIEMU

• 30.03.2022
                        • Dnia 25 marca 2022r., zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, uczestniczyliśmy w wycieczce szkolnej do Warszawy pod hasłem „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec.” Organizatorem naszego wyjazdu było Biuro Turystyczne ATLAS z Żyrardowa. Termin tej wycieczki został wybrany nieprzypadkowo, tzn. przypadł w przeddzień słynnej Akcji pod Arsenałem opisanej w lekturze obowiązkowej autorstwa A. Kamińskiego oraz dwukrotnie sfilmowanej – po raz pierwszy w 1977 roku przez reżysera Jana Łomnickiego oraz po raz drugi w 2014 roku przez reżysera Roberta Glińskiego.

• Dla Babci i Dziadka

• 03.02.2022
                        • W trzecim tygodniu stycznia dzieci z grupy 3-i4-latków rozmawiały wraz z wychowawcą o swoich dziadkach i babciach. Przygotowały też krótkie przedstawienie, które można obejrzeć na naszym szkolnym fanpage.

• Nasze sreberka

• 24.01.2022
                        • 21 stycznia 2022 r. w Wiskitkach odbyły się Gminne Zawody Sportowe, w których zarówno drużyna żeńska i męska zdobyły II miejsce.

• Koduj z Gigantami

• 14.01.2022
                        • Giganci Programowania w Żyrardowie zapraszają na bezpłatną naukę programowania! Na warsztaty zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich Zajęcia odbędą się 20, 26 i 27 lutego w Żyrardowie oraz online

Będziemy programować w Scratch, Minecraft Education Edition, C# oraz Python

Zapisy startują 17 stycznia na:https://www.kodujzgigantami.pl/

• Dokarmiamy zimą ptaki

• 13.01.2022
                        • W tym tygodniu dzieci z grupy 3 i 4 - latków poszerzały wiedzę o tematy dotyczące dokarmiania zwierząt zimą. Rozmawiały jak pomóc ptakom i zwierzętom żyjącym w lesie. Dzieci rozwijały sprawność manualną, doskonaliły umiejętność liczenia. Poznały piosenkę "Wróbelek stempelek", ćwicząc poczucie rytmu. Maluchy obserwowały ptaki znajdujące się w otoczeniu przedszkola, a także zawiesiły kule z karmą dla swoich nowych małych przyjaciół. To były bardzo ciekawe i pracowite dni.