• Uwaga!!!

• 10.01.2022
                        • W związku z odnotowywanymi w województwie mazowieckim przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) oraz domowych (np. kotów) prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

• Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

• 22.12.2021
                        • W dniu 18 listopada uczniowie klas I - III udali się na jednodniową wycieczkę zorganizowaną w ramch programu Poznaj Polskę

Główne punkty wycieczki to

1) Stare Miasto i Zamek Królewski w Warszawie

2) Centrum Nauki Kopernik

Głównym celem wycieczki była popularyzacja osiągnięć polskiej nauki, eksperymentowanie w Centrum Nauki i poszukiwanie śladów historii. Uczniowie najpierw pod kierunkiem przewodnika zwiedzili Stare Miasto i Zamek Królewski. Spacerując po Starym Mieście zobaczyły Plac Zamkowy, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Następnie idąc wzdłuż murów obronnych przeszły pod Pomnik Małego Powstańca. Pani przewodnik opowiedziała o dzieciach biorących udział w Powstaniu Warszawskim i symbolicznym znaczeniu pomnika. Później dzieci przeszły najkrótszą ulicą Polski – ul. Samborską, która znajduje się na Starym Mieście i ma 22 m długości. Kolejnym punktem wycieczki było Centr

• 27.11.2021
                        • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Fotorelacja obchodów tego dnia w naszej placówce.

• Wyniki konkursu "Dyniowy stworek"

• 04.11.2021
                        • Ogłoszenie wyników w konkursie rodzinnym

'' Dyniowy stworek '':

3-4 latki

1. Filip Jażdżyk, Zuzanna Jażdżyk, Łucja Bogucka

2. Danuta Wnuk

3. Gabriel Królewicz.

Wyróżnienie : Zofia Mrozik, Franciszek Mońka, Aleksander Mońka

5,6 latki :

1. Lena Mońka, Elena Stańczak, Antonina Pawłowska

2. Maksymilian Stańczak, Marcel Królewicz, Amelia Tkacz

• # Szkoła Pamięta

• 28.10.2021
                        • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie w dniu 27.10. 2021 r. wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. W akcji nie chodzi tylko o sprzątanie grobów, ale również o pamięć o zmarłych. Wspólne działania na cmentarzu sprzyjają także wyciszeniu i zadumie nad światem współczesnym.

• Alarm !!! Ćwiczenia ewakuacyjne

• 30.09.2021
                        • 30 września 2021 r. odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne z budynku szkoły pod okiem naszych dzielnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Guzowie.

Strażacy poświecili chwilę naszym uczniom pokazując swoje wyposażenie. Wielu z naszych uczniów miało możliwość zobaczyć swoich rodziców "w akcji".

• DZIEŃ JABŁKA świętujemy

• 29.09.2021
                        • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28.09. 2021r. świętowaliśmy w grupach przedszkolnych Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Dzieci wysłuchały opowiadanie pt. „Małe Jabłuszko”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz zagadki o jabłku i innych owocach. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. To był bardzo ciekawy dzień.

• Egzamin - Karta rowerowa

• 29.09.2021
                        • 28 września 2021 roku uczniowie klasy V i VI pod okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zdawali egzamin na kartę rowerowa. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli każdy z etapów. Gratulujemy :)

• Kleofaski

• 29.09.2021
                        • W niedzielę 26 września, już po raz siódmy odbywało się "Święto Guzowa - Kleofaski". Uroczystości rozpoczęto od mszy świętej. Przed pomnikiem Kleofasa Michała Ogińskiego świętowanie rozpoczęto od 230 rocznicy Konstytucji 3Maja.

Po uroczystej ceremonii - przy stadionie sportowym, odbył się piknik podczas którego byliśmy świadkami inscenizacji przedstawiających bitwę wojsk polskich i sowieckich z roku 1920 i okrucieństwa tamtej wojny.

• Święto Szkoły

• 24.09.2021
                        • Każdego roku we wrześniu na pamiątkę nadania szkole imienia Aleksandra Kamińskiego obchodzone jest Święto Szkoły. W tym roku nietypowo bo przez zabawę i integrację uczciliśmy wspólną historię.

• Światowy Dzień Przedszkolaka

• 22.09.2021
                        • 20 września przedszkolaki obchodzili „Światowy Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Starszaki śpiewali ulubione piosenki, brali udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości panie wraz z dyrekcją złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Maluchy natomiast próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Nie zabrakło zabaw z balonami i słodkiego poczęstunku. Dużą frajdę sprawiło dzieciom dekorowanie sylwety balonika według własnego pomysłu. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem małym przedszklakiem