• Wycieczka do Wrocławia

• 30.10.2022
                        • W dniach 26-28 października uczniowie naszej szoły udali się na edukacyjną wycieczkę do Wrocławia w ramach programu ,,Poznaj Polskę”. Celem programu realizowanego przez MEiN było zachęcenie młodzieży do czynnego poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

• Wycieczka przedszkolaków do kina Len

• 17.10.2022
                        • 11 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do kina Len na sztukę teatralną pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”, którą przedstawił Kielecki Teatr Lektur.

W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy: „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Sum”, „Sroka”, „Żaba’, „Katar” oraz Juliana Tuwima: „Rzepka”, „W aeroplanie”, „Okulary”.

• 14.10.2022
                        • W dniu 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie dziękowali za pracę nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Tego dnia wyjątkowo uczniowie wzięli również udział w interaktywnym quizie, w trakcie którego rozpoznawali nauczycieli i pracowników szkoły z fotografii z ich młodzieńczych lat. Śmiechu było co niemiara!!! .

• "Z wizytą w pałacu"

• 10.10.2022
                        • W dniu 10. X uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję poznać odwiedzić Pałac w Guzowie. W niesamowitą podróż po historii tego miejsca zabrali ich Michał Sobański i Marcin Brzeziński. Młodzież poznała ciekawostki związane ze swoją małą ojczyzną. Wszyscy wrócili "oczarowani" pałacem i okalającym go parkiem.

• "Jesienne liście 3d"

• 08.10.2022

• Uczniowie klasy I, II i III mieli okazję nauki korzystania z nowej techniki, jaką jest pisanie długopisem 3D. Mechanizm działania długopisu 3D jest bardzo podobny do procesu drukowania za pomocą profesjonalnej drukarki. Jednak prosta konstrukcja sprawia, że druk 3D trwa dużo szybciej. Wkładem jest plastikowy filament podgrzewany do temperatury topnienia. Dzięki temu można rysować w formacie 3D.

• Kleofaski 2022

• 04.10.2022
                        • Kleofas Michał Ogiński może być dumny z kolejnych pokoleń Guzowian.

Już po raz ósmy świętowano urodziny kompozytora.

Fenomenalna pogoda , wspaniała oprawa artystyczna i świetna organizacja.

Poloneza na 100 par poprowadził pod Pałac w Guzowie Rafał Mitura Burmistrz Miasta i GminyWiskitki.

• Laboratorium przyszłości

• 30.09.2022
                        • "Przez różowe okulary" - poznajemy nasze emocje

Dnia 29 września 2022r. na zajęciach świetlicowych z dziećmi rozmawialiśmy na temat emocji. Każdy doświadcza w ciągu dnia różnych emocji. Wszyscy je odczuwamy: wszyscy się czasami boimy, złościmy, zazdrościmy czy wstydzimy. Emocje są dobre, normalne i pożyteczne. Radość to emocja, która jest najbardziej pożądana - dlatego na zajęciach wykonywaliśmy za pomocą długopisów 3D "różowe okulary" - które pozwolą spojrzeć na świat z optymizmem, a nawet pokonać nasz gorszy nastrój danego dnia.

• RELACJA Z OBCHODÓW JUBILEUSZU 100-LECIA SZKOŁY

• 26.09.2022
                        • 23 września 2022r. - ten dzień zapamietamy na długo. Obchody uroczystości jubileuszowych rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w miejscowym kościele. Celebrował ją i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial. Po Eucharystii wszyscy udali się do szkoły. Mury naszej "Stulatki" zaszczycili swoją obecnością znamienici goście m.in. Sz. P. Maciej Małecki - Minister, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pan Adam Orliński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Grzegorz Dobrowolski - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie, Ksiądz Biskup Wojciech Osial, Pan Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Radni Powiatu Żyrardowskiego, Pan Rafał Mitura - Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Pan Łukasz Boczkowski - zastępca Burmistrza, Pani Magdalena Cętkowska-Piesek - Sekretarz Miasta i

• UWAGA KONKURSY!

• 07.09.2022
                        • Zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w konkursach. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami konkursów, które znajdują się na stronie internetowej szkoły, u wychowawców, w e-dzienniku oraz na gazetce szkolnej. Czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs fotograficzny dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.