• Wycieczka do Mandorii

• Starsi uczniowie naszej szkoły pierwszy dzień wiosny powitali w Mandorii pod Łodzią - największym całorocznym parku rozrywki w Polsce :)

• Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

• Mamy awans!

Nasze uczennice pod okiem wuefisty p. Andrzeja Ciesielskiego zajęły 2 miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w kat. Młodzież.

Dziewczęta awansowały na etap wojewódzki

W skład reprezentacji naszej placówki weszły:

- Maja Milczarek, kl. VIII

- Julia Kajetaniak, kl. VIII

- Zuzanna Kajetaniak, kl. VII

Gratulacje!

• XXV Konkurs Recytatorski "Mała Syrenka"

• Z radością informujemy, że w eliminacjach powiatowych XXV Małego Konkursu Recytatorskiego ”Mała Syrenka" miejsce II w kategorii klas IV - VI zajął uczeń kl. V - Leon Sokołowski oraz wyróżnienie w kategorii klas I - III zajęła uczennica kl. II - Elena Stańczak

Gratulujemy młodym talentom!

• Międzyszkolne Igrzyska w Tenisa Stołowego kat. Młodzież

• Uczennice naszej szkoły zajęły 1 miejsce w Międzyszkolnych Igrzyskach w Tenisa Stołowego kat. Młodzież.

Dziewczyny poradził sobie znakomicie i będą reprezentowały naszą gminę Miasto i Gmina Wiskitki oraz powiat na szczeblu międzypowiatowym!

Naszą placówkę reprezentowały:

Zuzanna Kajetaniak, kl. VI

Julia Kajetaniak, kl. VIII

Maja Milczarek, kl. VIII

Gratulujemy!!!

• II Gminny Konkurs Języka Angielskiego - English is fun 🇬🇧

• W piątek, 15 marca w @Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

pod patronatem Rafał Mitura - Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki English is fun

Naszą szkołę reprezentowali:

Kacper Radwański, kl. IV

Sandra Tondera, kl. V

Yevhenii Savchenko, kl. VI

Agata Mrozik, kl. VII

Karolina Sowa, kl. VIII

3 miejsce otrzymał uczeń kl. VI - Yevhenii Savchenko , wyróżnienie otrzymała Karolina Sowa, uczennica z kl. VIII

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!!!

• Koło polonistyczne na świeżym powietrzu :)

• W piątek (15 marca) z racji pięknej pogody koło polonistyczne klasy 2 odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci zdobywały wiedzę korzystając ze sprzyjającej aury. Zabawę rozpoczęło poszukiwanie zasad pisowni litery ch. Było też pisanie wyrazów z ch kredą na kostce, efektem czego był kolorowy chodnik pełen liter. Nie zabrakło również czasu na chwilę zabawy swobodnej w nagrodę za przestrzeganie zasad współpracy

• Kilka słów o spotkaniu autorskim z prof. Joanną Papuzińską.

• 12 marca (wtorek) gościliśmy prof. Joannę Papuzińską - autorkę wielu bajek i wierszy dla najmłodszych, m.in. „Naszej mamy czarodziejki”, „Asiuni” - aktualnej lektury szkolnej.

Podczas wizyty, uczniowie zaprezentowali przedstawienie na podstawie dwóch wierszy pisarki oraz przygotowali scenografię - na którą składały się prace - okładki książek tego niezwykłego gościa. W rozmowie z profesor mogliśmy dowiedzieć się m.in., jak wyglądało jej dzieciństwo, ile książek napisała i skąd czerpie pomysły do nowych opowieści.

Niewątpliwie najpiękniejszą pamiątką z tego spotkania pozostaną dla wielu z nas książki z autografem Pisarki.

• "WARSZAWSKA SYRENKA"

• 29 lutego odbył się kolejny etap szkolny konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” . Uczniowie klas I – VIII zaprezentowali jury swoje ulubione wiersze.

W gminnym etapie konkursu naszą szkołę będą reprezentować :

Kategoria uczniowie klas I - III:

Maja Kacprzak, klasa I

Julia Stańczak, klasa II

Elena Stańczak, klasa II

Julia Gajda, klasa III

Kategoria uczniowie klas IV - VI:

Zofia Daszek, klasa IV

Kacper Radwański, klasa IV

Leon Sokołowski, klasa V

Kategoria uczniowie klas VII - VIII:

Wiktoria Mińkowska, klasa VIII